Mini etek giten kadına taciz olayı dünya gündeminde

Kenya'da bir kadının mini etek giydiği için saldırıya uğradı. Görüntüler bir anda sosyal medyaya yayıldı ve olay kısa sürede dünya çapında ses getirdi
Mini etek giten kadına taciz olayı dünya gündeminde
Bu haber 176 kere okunmuş.18 Kasım 2014, Salı - 20:00

Kenya'da bir kadın mini etek giydiği için bir grup erkeğin saldırısına uğradı. Kadına saldıran ve kıyafetlerini parçalayan erkeklerin savunması ise 'kadının kendilerini yoldan çıkarmaya çalıştığı' şeklinde oldu.

Kenya'da bir kadın mini eteği yüzünden saldırıya uğradı, bütün ülke ayaklandı


Kadının görüntüleri bir anda sosyal medyaya yayıldı ve olay kısa sürede dünya çapında ses getirdi. Kenya'nın başkenti Nairobi'de gerçekleşen bu olay 'Kadının toplum içindeki statüsü'nü tartışmaya açtı ve başkent Nairobi'deki halk bu olayı protesto etti. Dünya çapındaki bu protesto Twitter'a da yansıdı ve olay #MyDressMyChoice (Benim kıyafetim benim seçimim) başlığıyla gündeme oturdu.

DHA


Etiketler: Mini   etek   giten   kadına   taciz   olayı   dünya   gündeminde  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

 Haberlere yazılan yorumlardan kullanıcılar sorumludur. 

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, işbu Topluluk Kuralları'na ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı  kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 

Facebook Yorumlar

En Son Haberler
Duyarsiz.ORG Twitter Sayfası . Bizi Tiwtterden Takip Edin
Duyarsiz.ORG Facebook Sayfası.Bizi Facebook dan Takip Edin
haber yazılımı: buki