HDP Kocaeli aday adayları kahvaltıda bir araya geldi

HDP Kocaeli Milletvekili Aday Adayları Altınnal Otel’de düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Programda konuşan HDP İl Başkanı Mehmet Akgül, 'HDP Türkiye partisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor' ..
HDP Kocaeli aday adayları kahvaltıda bir araya geldi
Bu haber 659 kere okunmuş.14 Mart 2015, Cumartesi - 22:36

HDP Kocaeli Milletvekili Aday Adayları Altınnal Otel’de düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Programda konuşan HDP İl Başkanı Mehmet Akgül, 'HDP Türkiye partisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor' dedi

Halkların Demokratik Partisi Kocaeli Milletvekili Aday Adayları düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Kocaeli’de 15 aday adayı çıkaran HDP’nin kahvaltı programına aday adaylarının yanı sıra Emek Partisi İl Başkanı Arzu Erkan, SYKP İl Temsilcisi Çetin Ak ve HDP parti yöneticileri katıldı. Programda konuşan HDP İl Başkanı Mehmet Akgül, "Halkların Demokratik Partisi Türkiye partisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Özgürlük ve demokrasiye acil ihtiyacımız olduğu bu kritik dönemde vatandaşlarımızı HDP’ye oy vermeye çağırıyoruz” diye konuştu.

‘KADININ KURTULUŞU HDP’YLE OLUR’

Kahvaltı programının ardından HDP milletvekili aday adayları kendilerini tanıtarak neden HDP’den aday adayı olduklarını ve HDP içerisinde nelerin başarılabileceğinden bahsetti. Programda konuşan HDP kadın milletvekili aday adaylarından Dilber Örnek Türkiye’de kadının yaşadığı sıkıntılardan ve sorunlardan bahsederek, “Kadının kurtuluş şansı Halkların Demokratik Partisidir. Biz hepimiz bu geminin içindeyiz ve bu gemi şu anda su almaktadır. Yaşadığımız tüm sorunların çözümü için HDP bizler için büyük bir umuttur” dedi

‘DAHA ÖZGÜR BİR ÜLKE İÇİN’

HDP aday adaylık sürecinde en dikkat çeken isimlerinden olan EMEP eski İl Başkanı Güner Kizir ise yaptığı konuşmasında, "Ben 11 yıl boyunca Emek Partisi içerisinde İl Başkanlığı görevini üstlendim. Ülkemizde yaşanan sorunlar ve bu sorunların çözümü noktasında Halkların Demokratik Partisinin doğru adres olduğunu düşündüğüm için HDP’den aday adayı oldum. Yeni bir anayasaya kavuşmak ve daha özgür bir Türkiye’de yaşamak için herkesi HDP’ye oy vermeye çağırıyorum" sözlerini kullandı.

ANA DİLLERİ İLE KENDİLERİNİ TANITTILAR

HDP Kocaeli Milletvekili aday adaylarından İbrahim Ergin ve kentte birçok kesim tarafından tanınan Sinan Odabaş kendilerini ana dilleri ile tanıttı. İbrahim Ergin kendini Kürtçe tanıtarak halkların umudu olan HDP’den aday adayı olduğu için mutlu olduğunu ifade ederken, Odabaş ise kendini Lazca tanıttıktan sonra, "Bu bereketli topraklarda mazlum halklar inançları ve kimlikleri nedeniyle hep zulme maruz kaldı. Birçok iktidar geldi geçti ama hiçbir sorunumuzu çözemedi. Bizim içimizde her kesimden insanlar var. HDP Kocaeli’ye çok yakışacak” dedi

Gerçekleşen program sonunda HDP Kocaeli Milletvekili aday adayları basın mensuplarına toplu olarak fotoğraf çekimi için poz verdi. (Kocaeli/EVRENSEL)

Etiketler: HDP   Kocaeli   aday   adayları   kahvaltıda   bir   araya   geldi  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

 Haberlere yazılan yorumlardan kullanıcılar sorumludur. 

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, işbu Topluluk Kuralları'na ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı  kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 

Facebook Yorumlar

Sansürlenen Haber Sitelerine Bu Listeyle Ulaşın
En Son Haberler
Duyarsiz.ORG Twitter Sayfası . Bizi Tiwtterden Takip Edin
Duyarsiz.ORG Facebook Sayfası.Bizi Facebook dan Takip Edin
Duyarsız Haber Cihan Haber ÜyesidirGüvenli interneti desktekliyoruzFinal Halı Saha Beylikdüzü
haber yazılımı: buki