Kuvvetli yağışa dikkat

Yağışların Antalya ile öğle saatlerine kadar Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Kuvvetli yağışa dikkat
Bu haber 301 kere okunmuş.14 Mart 2015, Cumartesi - 09:48

ANKARA (ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yağışların Antalya ile öğle saatlerine kadar Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yaşanabilecek ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalara karşı vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun güney, iç ve batı kesimlerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, güneybatı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Antalya ile öğle saatlerine kadar Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda hafif buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının, yurdun kuzey ve iç kesimlerinde 2 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgâr, genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

-Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yağışların Antalya ile öğle saatlerine kadar Muğla çevrelerinde kuvvetli olması beklendiği belirtilirken, yaşanabilecek ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalara karşı vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, güney kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerine kadar Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, batı kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batısı ile Aksaray, Kırşehir, Kırıkkale ve Yozgat çevrelerinin aralıklı yağmur ve yer yer sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Karabük, Düzce ve Bolu çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde Bolu'nun yüksek kesimlerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çorum çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Malatya ve Elazığ çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, batısının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERİN HAVA SICAKLIĞI

BURSA: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(14)

İSTANBUL: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(11)

İZMİR: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı.(15)

ADANA: Parçalı çok bulutlu ve öğleden sonra hafif sağanak yağışlı.(20)

ANTALYA: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; İl merkezi, batı kıyıları ile Manavgat, Serik ve İbradı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.(15)

HATAY: Parçalı çok bulutlu ve öğleden sonra hafif sağanak yağışlı.(18)

MERSİN: Parçalı çok bulutlu ve hafif sağanak yağışlı.(20)

ANKARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı .(12)

KONYA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(13)

TRABZON: Parçalı ve çok bulutlu.(11)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu.(6)

KARS: Parçalı ve çok bulutlu.(7)

MALATYA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(13)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu.(16)

GAZİANTEP: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(14)

SANLIURFA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(19)

Etiketler: Kuvvetli   yağışa   dikkat  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

 Haberlere yazılan yorumlardan kullanıcılar sorumludur. 

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, işbu Topluluk Kuralları'na ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı  kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 

Facebook Yorumlar

Sansürlenen Haber Sitelerine Bu Listeyle Ulaşın
En Son Haberler
Duyarsiz.ORG Twitter Sayfası . Bizi Tiwtterden Takip Edin
Duyarsiz.ORG Facebook Sayfası.Bizi Facebook dan Takip Edin
Duyarsız Haber Cihan Haber ÜyesidirGüvenli interneti desktekliyoruzFinal Halı Saha Beylikdüzü
haber yazılımı: buki